Vyberáme VODNÚ HMLU - Ako vybrať a na čo si dať pozor?

Autor PROFIFOG • 06.februára 2022

Zvlhčovanie, Adiabatické chladenie, Redukcia zápachu, riadenie prašnosti, Vodná hmla Profesionálne hmlové systémy, Hmlová brána, Regulácia vlhkosti, Znižovanie nákladov

Hmlové systémy a rozprašovacie ventilátory sú čoraz populárnejšie, pretože ľudia, podniky či firmy objavujú výhody vonkajšieho chladenia.

Pretože hmlové systémy disponujú ohromnou variabilitou v rôznych veľkostiach, materiáloch, prevedeniach a konfiguráciách, existuje ideálne riešenie úplne pre každého. Ceny sa pohybujú v širokom rozsahu – od päťsto eur za mini sety až po niekoľko tisíc pre komerčné účely, firmy alebo závody po tie najzložitejšie automatické vysokotlakové systémy.

Pri výbere správnej možnosti zvážte nasledovné.

Aký je ideálny tlak vody pre hmlové systémy?

Závisí to od konkrétneho prípadu použitia a od podmienok prostredia. Ak chcete využiť všetky výhody jemnej vodnej hmly, vyberte si vysokotlakový hmlový systém alebo rozprašovací ventilátor, ktorý pracuje pri tlaku 70 BAR. Len vtedy sa generujú kvapôčky vody s veľkosťou 3 -12 mikrónov, ktoré sú potrebné na dosiahnutie cieľového zníženia teploty až 25 stupňov v závislostí od relatívnej vlhkosti vzduchu – bez akejkoľvek zvyškovej vlhkosti. SUCHÁ HMLA

Stredotlakové rozprašovacie systémy pracujú pri tlaku cca 15 až 20 BAR. Hmla rozptýlená týmito systémami sa nevyparí tak rýchlo ako pri vysokotlakovom systéme a môže spôsobiť zmáčanie okolia. MRHOLENIE

Mnoho majiteľov domov si vyberie lacný osviežovací set a z výsledkom sú nemilo prekvapení. Nízkotlakový systém rozprašovania, ktorý funguje zo štandardnej záhradnej hadice do 6 BAR nedokáže vytvoriť dostatočné malé kvapôčky vody, ktorá by sa stihla odpariť. Mylne sa im hovorí aj vodná hmla či hmlové sety. Keďže nedochádza k atomizácii vody, ako pri vysokotlakových systémoch, nevzniká v židnom prípade vodná hmla ale iba JEMNÝ DÁŽĎ.

AKO NAINŠTALUJETE VYSOKOTLAKOVÝ hmlový SYSTÉM?

Všetky naše vysokotlakové systémy na vodnú hmlu inštalujú naši skúsení technici Profifog. Od tých jednoduchších realizácii až po zložité systémy s automatickou reguláciou, kedy vždy budete maximálne spokojní a bez starosti. V mnohých prípadoch si však naši zákazníci môžu jednoducho nainštalovať systémy aj sami s malým usmernením a radami od nás.

Líniové distribučné vedenie s tryskami môžu byť pripevnené k stropom a stenám vašej budovy alebo tieniacej konštrukcie. Obrovskou výhodou systémoch Profifog je ich variabilita a integrácia do rôznych priestorov a konštrukcii vďaka svojím malým kompaktným rozmerom. Vyžaduje sa prívod vody a elektrickej energie.

Zvlhčovanie Priemyselné zvlhčovanie PROFIFOG ZVLHČOVANIE SKLENNÍKOV ZVLHČOVANIE VÍNNYCH PIVNÍC ZVLHČOVANIE V SUPERMARKETOCH ZVLHČOVANIE CHLADIARENSKÝCH SKLADOV ZVLHČOVANIE V TEXTILNOM PRIEMYSLE ZVLHČOVANIE V AUTOMOBILOVOM PRIEMYSLE ZVLHČOVANIE V ELEKTROTECHNICKOM PRIEMYSLE

FUNGUJE VYSOKOTLAKOVÝ ROZPRAŠOVACÍ SYSTÉM PRI VYSOKEJ VLHKOSTI?

Pre inštalácie vo vlhkom podnebí sú najlepšie nástenné ventilátory a prenosné rozprašovacie systémy. Ventilátory v týchto podmienkach pomáhajú pri procese odparovania, aby udržiavali okolité prostredie chladné a suché.

KOĽKO VODY SPOTREBUJÚ HMLOVÉ SYSTÉMY?

Môže sa značne líšiť v závislosti od veľkosti rozprašovacieho systému alebo ventilátora a veľkosti rozptýlených kvapiek. Vonkajšie chladiace riešenia Profifog využívajú oveľa menej vody ako priemerná klimatizačná jednotka. Do úvahy treba brať viacero veličín ako veľkosť trysiek, umiestnenie trysiek, rozostupy, digitálne a cyklické časovače, hygroskopy, termostaty, vonkajšie vplyvy a taktiež aký požadovaný efekt chceme dosiahnuť. Obráte sa na nás a ochotne Vám poradíme.

AKO sa starať o hmlové SYSTÉMY?

Pretože púšťate vodu cez hmlový systém, jeho trysky sa môžu upchať usadeninami tvrdej vody. Na čistenie trysiek môžete použiť nekorozívne odstraňovače vápnika – alebo ich môžete namočiť do octu, aby ste odstránili usadeniny. Trysky bude tiež potrebné občas vymeniť, aby sa v priebehu času zabezpečil špičkový výkon.

AKO SI Vytvoriť VLASTNÝ SYSTÉM ?

Našťastie nemusíte strácať čas surfovaním po internete a hľadaním informácii, ak sa spoliehate na lídra v odvetví, akým je Profifog. Prinášame naše skúseností s návrhom a konštrukciou vášho hmlového systému a dodávame kvalitné riešenia pre niektoré z najväčších svetových mien v zábave, pohostinstve a priemysle.

Naši odborní technici vám môžu pomôcť vybrať tie najlepšie komponenty pre váš rozpočet a aplikáciu, vrátane distribučného vedenia z nylonu alebo nehrdzavejúcej ocele. Tiež určíme presný počet a polohu rozprašovacích trysiek, aby sme vám poskytli maximálny chladiaci účinok vo všetkých správnych oblastiach.

Ak sa chcete dozvedieť viac o riešeniach vonkajšieho chladenia Profifog, navštívte našu webovú stránku alebo nám kedykoľvek zavolajte na číslo (+421) 944 332 334 a dohodnite si bezplatnú konzultáciu.